12/4/18

Ρεάλ – Γιουβέντους: 1 (πέναλτι) 3 μας

Αυτοί ένα πέναλτι, εμείς τα τρία μας γκολ
Πόσο μαλάκας είναι ο Όλιβερ να χαλάσει την πιθανή και μη άδικη ανατροπή του αιώνα και να σφυρίξει τέτοιο πέναλτι τσάμπα; Σίγουρα δεν είναι Έλληνας, που ποτέ δεν ξεφτιλίζεται δωρεάν.

Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΦΙΛΑΘΛΙΟΥ: "ΠΟΣΑ, ΟΛΙΒΕΡ;"

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΥ:
"Μας είπαν η Ρεάλ δεν προκρίθηκε άδικα, τους είπαμε η Γιουβέντους δεν αποκλείστηκε δίκαια, μας είπαν η Ρεάλ στη Μαδρίτη δεν έπαιξε χειρότερα από όσο άσχημα έπαιξε η Γιουβέντους στο Τορίνο, τους είπαμε η Γιουβέντους έπαιξε καλύτερα στο Μπερναμπέου από τη Ρεάλ στο Άλιανζ Στάντιουμ, τους είπαμε ότι η διαιτησία εκεί δεν ήταν άδικη απέναντι στη Ρεάλ, μας είπαν στη Μαδρίτη δεν ήταν άδικη απέναντι στη Γιουβέντους και φύγαμε. Αυτά".

Ούτε ελληνικές ομάδες να έπαιζαν. Τελειώνει το παιχνίδι και για καιρό θα μιλάνε για ένα πέέναλτι.

Εμείς ας μιλήσουμε για τον αγώνα: Σίγουρα πιο καλά από τον Ρονάλντο θα έπαιζε ο Μπούκουρας.

ΑΥΤΟΦΩΡΟ
Βρέθηκε στο γρασίδι του Μπερναμπέου το πιστόλι του προέδρου της Γιουβέντους.

Ευτυχώς που προκρίθηκε η Ρεάλ, αλλιώς θα έπρεπε να παίξει με την Μπαρτσελόνα για την τιμητική πέμπτη θέση

Ο Όλιβερ το σφύριξε αυτό το πέναλτι στο 93' γιατί βαριόταν να κάτσει και στην παράταση και, ακόμα χειρότερα, ίσως στα πέναλτι.

Τέτοιο πέναλτι θα το ζήλευε και η παράγκα. Το σφυρίζω στις καθυστερήσεις, ώστε να μη μπορεί ν' απαντήσει η άλλη ομάδα, της αποβάλλω και τον πολύ καλό τερματοφύλακα για να σιγουρέψω ότι θα μπει γκολ.

Για να υποστηρίξεις ότι ήταν πράγματι πέναλτι πρέπει να είσαι Ολυμπιακός μέχρι Κόκκαλη.

Τέτοια πέναλτι μόνο στην Ελλάδα σφυρίζονται. Ελλάδα είναι παντού.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ
Μεταγραφή του διαιτητή Όλιβερ στον Ολυμπιακό

Έφεση στην ελληνική αθλητική δικαιοσύνη σκέφτεται να κάνει η Γιουβέντους.

Ο Κούλης παρακολουθούσε το παιχνίδι και μόλις είδε τον διαιτητή να σφυράει πέναλτι πετάχτηκε έξαλλος και όρθιος φωνάζοντας: "Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται. Να παραιτηθεί τώρα ο Βασιλειάδης".

Αν σημειωνόταν 0-4 θα έμπαινε στον αγωνιστικό χώρα ο πρόεδρος της Ρεάλ, ώστε να διακοπεί το παιχνίδι σε βάρος τους να το χάσουν στα χαρτιά με 0-3 και να πάει σε παράταση.